Тема: Захист та оцінювання проекту
Мета: формувати вміння та навички презентувати виготовлений виріб; здійснювати самооцінювання результатів діяльності; формувати вміння
працювати в групі, об'єктивно оцінювати результати діяльності однокласників, аналізувати та робити
висновки; розвивати образне мислення, пізнавальні інтереси до одного з видів оздоблення
одягу; виховувати чесність, неупередженість, почуття поваги до однокласників.
Тип уроку: формування вмінь та навичок.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань. Бесіда за запитаннями
— З яких етапів складається робота над проектом?
— Що означає оцінити геометричні розміри виробу? Що називають габаритними розмірами виробу?
— Які вимоги ставлять до готового виробу?
— Яку роль відіграє реклама у реалізації готової
продукції?
— Навіщо проводити міні-маркетингові дослідження?
III. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми та мети уроку
Учитель. Під час ознайомлення з вимогами до
проекту ви дізналися, що виріб повинен мати попит
серед певної аудитори. Для цього кожен з вас проводив міні-маркетингові дослідження. Виріб матиме попит, якщо буде якісним, естетично привабливим та економічно вигідним. Робота, яку кожен із вас виконував протягом десяти уроків, — важлива, і тепер її треба вдало презентувати.
Ринкова економіка ставить перед виробниками
нові завдання. Виготовлена продукція, собівартість якої ви розрахували і знаєте скільки хто вклав коштів у її виготовлення, має реалізуватися. Вкладені
кошти повинні повернутися та ще й з певним прибутком. Для успішної реалізації виріб необхідно
прорекламувати, бо всім відомий вислів: «Реклама — двигун торгівлі».
Отже, тема нашого уроку — «Захист та оцінювання проекту».
Мета — оцінити кожен виконаний проект на тему «Технологія
оздоблення одягу» та зусилля кожного на розробку реклами та
захист проектованого виробу.
IV. Практична робота. Оцінювання проекту
Вступний інструктаж
Учитель пропонує учням об'єднатися в 4 групи
по 3 особи,( залежно від кількості учнів у класі). Кожна група отримує завдання: оцінити певну
складову проекту за 6-ма критеріями. Оцінка за
кожний критерій — максимум 2 бали.
Учні оцінюють такі складові проекту:
• І група — пояснювальну записку до проекту;
• II група — якість виробу;
• IIIгрупа — показники економічності виробу;
• IVгрупа — рекламу виробу та захист
проекту.
Критерії оцінювання проекту:
І група. Оцінювання пояснювальної записки до проекту
1. Оформлення.
2. План роботи з виконання проекту.
3. Історичні та теоретичні відомості про проектований виріб.
4. Опис виробу.
5. Конструювання виробу.
6. Технологія виготовлення виробу.
II група. Оцінювання якості виробу
1. Геометричні розміри.
2. Естетичні показники (добір кольорів, відповідність стилю і фасону виробу).
3. Правильність виконання елементів виробу
відповідно до технології .
4. Складність виробу.
5. Відповідність задуманого виробу виготовленому.
6. Оздоблення виробу.
ІІІ група. Оцінювання показників економічності виробу
1. Визначення ціни матеріалів на виготовлення виробу.
2. Обчислення вартості матеріалів для проектування виробу.
3. Амортизація обладнання, витрати на електроенергію.
4. Розрахунок собівартості виробу.
5. Розрахунок прибутку.
6. Витрати споживача на експлуатацію виробу.
IV група. Оцінювання реклами виробу та захисту проекту
1
Реклама.
2. Доповідач уклався у відведений час.
3. Виступ мав усі необхідні складові (вступ, основна частина, завершення).
4. Художнє оформлення виступу (вірші,
пісні, загадки і т.д.)
5.
Наявність електронної
презентації.
6.
Виступ був цікавим.
Час на презентацію — кожному відводиться до З хв.
Реклама виробу оформлюється на аркуші А5 формату.
Кожна група у процесі виступів заповнює оцінювальний лист (додаток 1).
Поточний інструктаж
Учитель націлює кожну групу на об'єктивне оцінювання.
Заключний інструктаж.
Кожна група коментує виставлені оцінки. Оцінка за проект — це середній бал оцінок, виставлених кожною групою та вчителем.
V. Підсумки уроку
(Учитель оголошує оцінки за проекти.)
Заключне слово вчителя
Сьогодні на уроці ви виконували найскладніший етап технологічної діяльності — оцінювання. Кожен із вас оцінював та презентував власну роботу. Сподіваюсь, що знання та досвід, які ви отримали на уроці, знадобляться вам у подальшому житті.
Додаток 1
Зразки
оцінювальних листів
Оцінювальний
лист І групи
Пояснювальна записка до проекту
№ з/п
|
Прізвище та ім’я учня
|
Оформлення
|
План роботи з виконання проекту.
|
Історичні та теоретичні відомості про проектований
виріб.
|
Опис виробу
|
Конструювання виробу.
|
Технологія виготовлення виробу
|
оцінка
|
Оцінювальний
лист ІІ групи
Якість виробу
№ з/п
|
Прізвище та ім’я учня
|
Геометричні розміри
|
Естетичні показники
|
Правильність виконання елементів виробу
відповідно до технології
|
Складність виробу
|
Відповідність
задуманого виробу виготовленому
|
Оздоблення виробу
|
оцінка
|
Оцінювальний
лист ІІІ групи
Економічність виробу
№ з/п
|
Прізвище та ім’я учня
|
Визначення ціни матеріалів на виготовлення виробу
|
Обчислення вартості матеріалів для проектування виробу
|
Амортизація обладнання, витрати на електроенергію
|
Розрахунок собівартості виробу
|
Витрати споживача на експлуатацію виробу
|
Розрахунок прибутку
|
оцінка
|
Оцінювальний
лист ІV групи
Реклама виробу та захист проекту
№ з/п
|
Прізвище та ім’я учня
|
Реклама
|
Доповідач уклався у відведений час.
|
Виступ мав усі необхідні складові
|
Художнє
оформлення виступу
|
Наявність електронної презентації
|
Виступ
був цікавим
|
оцінка
|
Немає коментарів:
Дописати коментар